در شب پیروزی قاطع سفید‌پوشان و آبی‌‌های لندن، منچستریونایتد هم با حداقل اختلاف برد، اما یاران علیرضا جهانبخش به تساوی رضایت دادند.

در ادامه بازی‌های روز نخست از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس، امروز (شنبه) پنج دیدار انجام شد که در پایان آنها تیم‌های تاتنهام، چلسی، منچستریونایتد و ساوتهمپتون با پیروزی میدان را ترک کردند، اما برایتون در آخرین دقایق بازی خانگی‌اش متوقف شد.

در ورزشگاه اولدترافورد، تیم فوتبال منچستریونایتد با تک گل دقیقه 8 مارکوس رشفورد از روی نقطه پنالتی، دومین پیروزی این فصل خود را رقم زد. شیاطین سرخ اکنون با هشت امتیاز از پنج بازی در رده چهارم جدول قرار دارند.

در لندن هم تیم فوتبال تاتنهام میهمان سرسخت خود کریستال پالاس را به آسانی و با نتیجه قاطع 4 بر صفر درهم کوبید. سون هئونگ مین دو بار در دقایق 10 و 23، پاترک فن‌آنهولت در دقیقه 21 (گل به خودی) و اریک لاملا در دقیقه 42 گل‌‌های این بازی را به ثمر رساندند. این دومین برد تاتنهام در فصل جاری بود که این تیم را هشت امتیازی کرد و به لطف تفاضل گل بهتر بالاتر از منچستریونایتد در جایگاه سوم قرار داد.

چلسی نیز امشب حریف و میزبان خود ولورهمپتون را قاطعانه و با نتیجه 5 بر 2 شکست داد. تامی آبراهام ستاره بی‌چون و  چرای این میدان بود، چرا که هت‌تریک کرد. او در دقایق 34، 41 و 55 گلزنی کرد و البته یکی از دو گل حریف را هم در دقیقه 69 با باز کردن دروازه تیم خودی به ثمر رساند. فیکایو تومری در دقیقه 31 دیگر گل چلسی را زد. در ادامه دومین گل «گرگ‌ها» در دقیقه 85 و توسط پاتریک کوترونه به ثبت رسید و در نهایت میسون مانت، با گلزنی در دقیقه ششم وقت‌های تلف شده، فستیوال گل تیمش در خانه ولورپهمتون را به پایان رساند.

با این نتیجه، دومین برد این فصل آبی‌پوشان لندن در کارنامه‌شان به ثبت رسید و آنها هشت امتیازی شدند، اما به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به منچستریونایتد، لسترسیتی و تاتنهام در رده ششم جدول ایستادند.

برایتون نیز امروز در دیداری خانگی مقابل برنلی به تساوی یک – یک رضایت داد. یاران علیرضا جهانبخش در دیداری که هم‌تیمی ایرانی‌شان در لیست 18 نفره حضور نداشت، با گل دقیقه 51 مائوپای پیش افتادند و تا دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه دوم هم سه امتیاز را از آن خود کرده بودند، اما با دریافت یک گل از جف هندریک مجبور به تقسیم امتیازات شدند. برایتون که در این فصل تنها یک برد کسب کرده است، با پنج امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.

در آخرین بازی نیز ساوتهمپتون میزبان 10 نفره‌اش شفیلد یونایتد را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>