پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش در هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس از اتفاق رخ داده برای لوئیس انریکه و مرگ دخترش ابراز تاسف کرد.

سرمربی منچسترسیتی در این باره گفت: از طرف خانواده منچسترسیتی عمیق‌ترین تسلیت‌ها را به لوئیز انریکه و خانواده‌اش ابراز می‌کنم. می‌دانستیم حال شانا خوب نیست اما همیشه کمی امید به اینکه همه چیز خوب پیش برود، وجود دارد. هیچ حرفی ندارم. امیدوارم هر چه زودتر لوئیز را ببینم و به او بگویم چقدر دوستش دارم.

گواردیولا عنوان کرد: عدم دعوت کایل واکر به تیم ملی انگلیس کمی شوکه کننده بود. من و کایل در این قضیه نقشی نداریم. کایل قوی‌تر از قبل برمی‌گردد. از تصمیمات مربی تیم ملی انگلیس هم حمایت می‌کنم. مطمئنا همه بازیکنان دوست دارند به تیم ملی کشورشان دعوت شوند. ما نیز مدتی را کنار خانواده‌هایمان سپری می‌کنیم و سپس برای انجام بازی‌هایی سخت برمی‌گردیم.

وی افزود: کسی نیستم که زیاد از تکنولوژی سر در بیاورم اما امیدوارم قوانین استفاده از آن شفاف‌تر شود و در آن صورت همه چیز بهتر خواهد بود. با VAR تا حدودی احساسات پس از گلزنی از بین رفته است. زمان بازبینی صحنه می‌تواند کوتاه‌تر باشد یا تکیه و اعتماد بیشتری به تصمیم داوری صورت بگیرد. پس از آن VAR هم دخالت کند. این تکنولوژی برای برقرار کردن عدالت آمده چون شما ممکن است یا تنها یک تصمیم اشتباه از سوی داور، از یک جام کنار بروید. اشتباه کردم گفتم لاپورت یکی از بهترین‌ها است چون او بهترین دفاع میانی چپ پای دنیا در حال حاضر است!

گواردیولا درباره دعوت شدن لاپورت به تیم ملی فرانسه اظهار داشت: از دشان بابت تصمیمش متشکرم و بی اندازه برای آیمریک خوشحالم چون لیاقتش را داشت. همه ما برای لاپورته خوشحالیم چون او مدت‌ها منتظر این دعوت بود. وقتی از فیفا دی برگردیم، با نوریچ بازی داریم و سپس لیگ قهرمانان اروپا در اوکراین از راه می‌رسد. 3 روز بعد هم دوباره در لیگ بازی داریم و بعد هم جام حذفی خواهد بود. فصل واقعی از آن زمان شروع می‌شود. بابت چیزهایی که تاکنون از ژائو کانسلو دیده‌ایم، خوشحالیم اما او در پیش فصل با ما نبوده است. کایل همه چیز را درباره سبک بازی ما می‌داند و ژائو تازه کارش را شروع کرده است. شاید او فردا بازی کند شاید هم بعد از بازی‌های ملی. کانسلو باید آماده باشد و وقتی آماده باشد، بازی خواهد کرد. ژسوس و استونز خیلی بهتر از قبل هستند. نمی‌دانم فردا در دسترس خواهند بود یا خیر. اگر فردا نباشند، بعد از بازی‌های ملی حتما در دسترس هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>